Grensoverschrijdend gedrag: hier kun je terecht

Vrouw houdt papier vast met #metoo erop
Foto: Pixabay

Zit je met vragen over grensoverschrijdend gedrag naar aanleiding van de zaken die de voorbije weken uitgebreid aan bod kwamen in de media? Wil je met iemand praten? Hieronder een overzicht van waar je bij de Vlaamse overheid terechtkunt bij problemen.

Er zijn een aantal plaatsen waar je kan aankloppen bij seksuele intimidatie, conflicten, pesten, agressie, discriminatie of andere integriteitsschendingen:

  • Mensen in je eigen entiteit: vertrouwenspersonenleidinggevenden, contactpersonen Integriteit, HR-verantwoordelijken en diversiteitsambtenaren.
  • Spreekbuis luistert, geeft advies over de stappen die je kan zetten en wijst je door naar de juiste dienst. Mailen kan naar spreekbuis@vlaanderen.be. Word je liever opgebeld door een medewerker van Spreekbuis? Geef dan in je mail aan wanneer je graag door Spreekbuis wordt opgebeld.
  • De centrale diensten voor welzijn en integriteitde preventieadviseurs Psychosociaal Welzijn, de dienst Diversiteitsbeleid, de Sociale Dienst, Audit Vlaanderen en de Vlaamse Ombudsdienst. 

De vertrouwenspersonen, de preventieadviseurs Psychosociaal Welzijn en de maatschappelijk assistenten van de Sociale Dienst hebben beroepsgeheim, dus bij hen kan je terecht voor een vertrouwelijk gesprek.

 

VDAB

Ook VDAB heeft interne vertrouwenspersonen waar VDAB-medewerkers terechtkunnen:

  • Katrien Blontrock (consulent zwaar vervoer Wondelgem): katrien.blontrock@vdab.be en tel. 09 254 11 21
  • Anita Cuypers (jobcoach en Flex-iCoach Booster in CC Heverlee): anita.cuypers@vdab.be en tel. 016 38 00 50
  • Gloria Dewulf (loopbaanbegeleider/stafmedewerker HRM): gloria.dewulf@vdab.be en tel. 0479 75 16 58
  • Ingrid Huysmans (trajectbegeleider/inschattingsconsulent Veurne-Diksmuide): ingrid.huysmans@vdab.be en tel. 051 51 92 26
  • Evelyne Ketels (expert AMC op Centrale Dienst): evelyne.ketels@vdab.be en tel. 0478 34 88 09
  • Sigrid Maertens (domeinexpert sociale voordelen, coördinator stageproject, contactpersoon traumazorg): sigrid.maertens@vdab.be en tel. 02 506 13 38
  • Rino Manderick (domeinexpert personeelsadministratie en stafmedewerker sociaal overleg, contactpersoon traumazorg): rino.manderick@vdab.be en tel.  02 506 15 82 of 0484 684 421

 

 

 

 

 

Reactie toevoegen

Uw bericht wordt door onze redactie bekeken voor het op de site wordt geplaatst

Anonieme reacties worden niet gepubliceerd. We behouden het recht om lange reacties in te korten.